دوره DBA یکساله دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران

مدیریت عالی کسب و کار (Doctorate of Business Administration) یا به اختصار DBA می باشدولی با دکترای رشته های مهندسی و علوم پایه کاملاً متفاوت است. هدف این دوره توسعه مهارت های تحقیق و پژوهش در کنار اصول به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی می باشد. مخاطبان این دوره مدیران ارشد، مشاوران و مدرسان حوزه مدیریت بوده که پس از گذراندن آن به فهم عمیقی از دانش مدیریت در زمینه های بازاریابی، استراتژیک ، منابع انسانی ومالی دست پیدا کرده، متدهای به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی را آموخته، مهارت های رهبری سازمانی خود را توسعه داده و توانمندی های خود برای تصمیم گیری و تفکر در شرایط بحران را ارتقا می دهند. یکی از بزرگترین چالش ها در دنیای امروزی ، پدید آمدن زمینه های گسترده ای از مدیریت کسب و کار است.دوره DBA منعکس کننده جهان چالشی کسب و کار و آموزش و پژوهش در این زمینه در سطح عالی است.این دوره بر آموزش ها و ادراکات میان رشته‌ای، مهارت های حل مسئله و نتایج رهبری هوشمند بدست آمده توسط دانش آموختگان که ویژگی و برتری خاصی در تجربیات مدیریتی دارند، تاکید می کند. علاوه بر کسب دانش کاربردی مدیریت ، تحقیقات فردی و گروهی از اصول اساسی در این دوره هاست. دنیای مدیریت و کسب و کار در معرض تغییرات سریع قرار دارد.مدیران ارشد به منظور سازگاری ثمربخش و رقابت پذیری در بازار می بایست علاوه بر تجارب مدیریتی،به دانش کاربردی و مهارتی در حوزه مدیریت نیز مجهز گردند.دوره DBA را میتوان آخرین گام برای آموزش رهبران بین المللی و مدیران ارشد نامید تا دانش و تخصص خویش را توسعه داده و ارتقا بخشند و با کسب یک بینش بلند مدت که منجر به نوآوری و رشد حرفه ای در زندگی فردی و شغلی مدیران می گردد به توسعه شبکه ارتباطی خود بپردازند دوره DBA دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در واقع تحقیق در عمل است. این دوره فرصت و توانایی مطالعه و تحقیق عمیق بر روری یک مسئله تجاری و یا سازمانی و سپس پیاده سازی نتایج بدست آمده در عمل را به دانش پذیر خواهد داد. دورهDBA برای کسانی طراحی شده است که خواستار پیشرفت و ترقی در شغل خود بصورت حرفه ای و ساختار یافته هستند. در این راستا، این دوره بصورتی طراحی و تدوین شده که توانایی درگیر شدن در یک پروسه ی پژوهشی طولانی مدت و حرفه ای را بدون وفقه و لطمه به شغل ، به دانشپذیر بدهد.
term

ضرورت واهمیت دوره

دوره DBAویژه مدیران،صاحبان کسب و کار و یا مشاوران حرفه ایست که مسلط به مهارت های پایه ای مدیریت (مهارت های فنی و ارتباطی) بوده و هم اکنون خواستار توسعه مهارت های تحلیلی و ادراکی مدیریت خود می باشند ودرحدود۴۰% از دانشپذیران دوره های DBA مدیران ارشد اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل میباشند. این دوره برای مدیران ارشدی طراحی شده که انگیزه روحی بالایی برای موفقیت و غلبه بر مشکلات و مسائل مدیریتی که در حوزه های حرفه ای و عملی خود با آن مواجه هستند را دارا میباشد.
mokhatab

مخاطبان دوره

مخاطبان دوره شرکت در این دوره ها به کلیه‌ی علاقه مندان به این رشته به خصوص به : مدیران ارشد و میانی سازمان ها و شرکت ها روسای کارخانجات و بنگاه های صنعتی و صاحبان کارگاه ها پیشنهاد می شود. با بکارکیری معیار های دقیق علمی و آموزشی در پروسه ی جذب دانشپذیر ، دانشپذیران دوره های DBA در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران از بین متقاضیانی انتخاب خواهد شد که دارای اهداف حرفه ای مرتبط و انگیزه و پشتوانه ی تجربی کافی هستند. بنابراین ، در صورت پذیرش در دوره های DBA در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران، شما در کنار تیمی متخصص شامل مدیران ارشد و حرفه ای در مقاطع مختلف مشغول به فعالیت مطالعاتی خواهید شد
certificate

گواهینامه پایان دوره

گواهینامه از دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران اعطا خواهد شد. بعنوان یک دانشپذیر شما با شرکت در دوره DBA بعنوان صاحبان مشاغل یا فعالان اقتصادی با شرکت در این دوره ها و أخذ گواهینامه آن در مدیریت کلیه امور از پذیرش نیروی انسانی تا مدیریت فروش و کنترل منابع ورودی و خروجی و بهینه سازی مصارف انرژی تحول ایجاد خواهید کرد.در صورتی که مدیر یک مجموعه دارای گواهینامه DBA باشد، کیفیت کلی آن برند افزایش خواهد یافت و این خود باعث هموار شدن راه آن شغل برای توسعه روزافزون می شود.
signup

شرایط ثبت نام

دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد ویا دوره MBA در دانشگاه ها وموسسات معتبر در شرایط ورود به دوره تنها توان و قابلیت‌های مدیریتی داوطلبان در نظر گرفته می‌شود، بدیهی است که با توجه به محدودیت ظرفیت کلاس ها و دوره برای اولویت دادن در امر پذیرش نیاز به بررسی رزومه متقاضیان , قبولی در مصاحبه می باشد. قبل از مرحله ثبت نام نهایی از داوطلبان یک مصاحبه در مورد توانایی های متقاضی انجام خواهد شد.