دوره MBA یکساله

مدیریت راهبردی کسب و کار (Master of Business Administration) یا به اختصار MBA (دوره mba) ، گنجینه ای است حاوی مهارتهای جدید و متفاوت برای حل مشکلات مدیریتی که با افزایش چشمگیرارزش استعدادها و توانمندی ها در جهان تجارت، به انسان دیدی برتر نسبت به مدیریت اعطا می نماید.این علم را می توان گشایشگر فرصتهای شغلی نامید، فرصتهایی که تاکنون پیش روی قرار نگرفته و ماحصل آنها، تغییر شغل سازمانی از یک پست فنی یا مهندسی به یک پست مدیریتی خواهد بود. رویکرد دوره MBA به مسائل رویکردی کاربردی است نه پژوهشی و تحقیقاتی. در حقیقت تمرکز دوره MBA روی یادگیری صرف دانش مدیریتی نیست و بیشتر روی بکارگیری دانش برای حل مسائل محیط کسب و کار تمرکز دارد. در واقع این دوره تولید علمی جدید نیست، بلکه دانشجویان این رشته به مفاهیم و ابزاری مجهز می شوند که قادر به حل مسائل مدیریتی دنیای واقعی شوند. فارغ التحصیلان دوره های عالی MBA نیروهای کارآمد و موثری می شوند که بر افزایش کارایی و رشد سازمانها تأثیر بسزایی می‌گذارد.هدف اصلی دوره MBA این است که دانشجویان دوره دیده را به بخش های مختلفی از مشاغل مدیریتی و اجرایی معرفی کند و با این کار به کیفیت اجرایی این مشاغل اعتبار ببخشد. در سالهای اخیر دوره‌ MBA در کشورهای مختلف جهان به سرعت گسترش یافته و علاوه بر کشورهای غربی مانند آمریکا، کانادا و انگلستان در کشورهای دیگری مانند مالزی، هندوستان و کشورهای عربی نیز در حال برگزاری است. درراستای آموزش عالی و ایجاد فرصتهای شغلی بیشتر برای دانش پذیرانی که علاقه مند به استفاده از آموزش ها و تجارب دانشگاهی، که از مهم ترین اهداف دانش گاه می باشد. دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران به عنوان قطب مدیریت ایران با بهرگیری از حداکثر توان علمی موجود و اساتید برجسته دانشگاه تهران اقدام به برگزاری دوره MBA به صورت فشرده در ۷ گرایش مختلف ( بازاریابی و فروش (محصول و بازار) مالی و حسابداری(بورس وسهام)، استراتژی، سیستم های اطلاعاتی، مدیریت پروژه، مدیریت شهری، مدیریت آموزشی) نموده است، تا بستر مناسبی برای کمک به توسعه و اشتغال و بهره وری برای صاحبان کسب و کار و مدیران ادارات و شرکتها فراهم بیاورد.
برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با تلفن های ۸۸۳۳۴۱۰۹-۰۲۱ و ۶۱۱۱۸۱۱۵-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.
term

ضرورت واهمیت دوره

شرایط کنونی اقتصاد و بازار دنیا به گونه ای است که فعالیت و رقابت شرکت ها و سازمان‌ها در آن به مراتب سخت تر و شدیدتر شده است. کسب موفقیت و ماندگاری پایدار در چنین فضایی مستلزم بهره مندی سازمان ها و شرکت ها از نیروهای انسانی کارشناسی و مدیریتی توانمندی است که از دانش تخصصی، مهارت کاربردی و نگرش کسب و کاری برخوردار باشند.به نظر می رسد دوره MBA با توجه به گرایش های پیش بینی شده در آن بتواند به این نیاز از جامعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور پاسخگو باشد.شایان ذکر است که در ۳۰ سال گذشته فارغ التحصیلان این دوره ها بالاترین میزان اشتغال و حقوق و مزایای دریافتی را به نسبت رشته های دیگر داشتند. MBA برای کسانی است که می خواهند وارد بازار کار حرفه ای مدیریت و مشاوره مدیریت شده یا به عنوان کارآفرین مشغول به کار شوند و مسیر شغلی خود را تغییر یا بهبود دهند. این دوره گواهی حرفه ای و مهارتی اثبات شایستگی شما در زمینه علم مدیریت می باشد.
gerayesh

گرایش ها

در راستای گسترش آموزش عالی و ایجاد فرصتهای بیشتر برای دانش پژوهانی که خواستار ادامه تحصیلات در دوره های کاربردی هستند، دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران با بهره گیری حداکثری از توان علمی موجود و برجسته ترین اساتید دانشگاه تهران اقدام به برگزاری دوره MBA به صورت فشرده یکساله و در گرایشهای مختلف برگزار نموده است. استراتژی…. بازاریابی…. مالی وحسابداری… مدیریت پروژه…. مدیریت سیستم های اطلاعاتی… مدیریت آموزش….
mokhatab

مخاطبان دوره

شرکت در این دوره ها به کلیه‌ی علاقه مندان به این رشته به خصوص به : مدیران سطوح مختلف سازمان ها و شرکت ها مدیران مشاغل و صاحبان کارگاه ها، کارخانه ها و بنگاه های صنعتی کارشناسان و کارمندان سازمان ها و شرکت ها دانشجویان و فارغ التحصیلان در رشته های مختلف پیشنهاد می شود. بعنوان یک دانش پذیر شما با شرکت در دوره MBA و اخذ گواهینامه می توانید مطمئن به یافتن موقعیت شغلی مناسبی باشید که هدف آن ارتقای مهارت های نیروی انسانی، افزایش کیفیت امور تجاری و تحول در چگونگی مدیریت آن شغل است، همچنین بعنوان صاحبان مشاغل یا فعالان اقتصادی با شرکت در این دوره ها و أخذ گواهینامه آن در مدیریت کلیه امور از پذیرش نیروی انسانی تا مدیریت فروش و کنترل منابع ورودی و خروجی و بهینه سازی مصارف انرژی تحول ایجاد خواهید کرد.در صورتی که مدیر یک مجموعه دارای گواهینامه MBA باشد، کیفیت کلی آن برند افزایش خواهد یافت و این خود باعث هموار شدن راه آن شغل برای توسعه روزافزون می شود.
certificate

گواهینامه پایان دوره

گواهینامه دوره MBA از دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران اعطا خواهد شد.
zamanbandi

زمانبندی

دوره به صورت ۱ سال و در ۳ ترم شامل ۱- ترم دروس پایه ۲- ترم دروس اصلی ۳- ترم دروس تخصصی برگزار می شود. در ترم اول و ترم دوم جمعا ۲۰۴ ساعت وترم سوم شامل جمعا ۹۶ ساعت می باشد که در مجموع دوره یکساله ۳۰۰ ساعت شامل ۱۴ درس را سپری می نماید. برای سهولت در امر تحصیل عزیزان شاغل کلاس ها فقط ساعات غیر اداری تشکیل می شود.
signup

شرایط ثبت نام

دارا بودن مدرک کارشناسی در شرایط ورود به دوره تنها توان و قابلیت‌های مدیریتی داوطلبان در نظر گرفته می‌شود، بدیهی است که با توجه به محدودیت ظرفیت کلاس ها و دوره برای اولویت دادن در امر پذیرش نیاز به بررسی رزومه متقاضیان می باشد. قبل از مرحله ثبت نام نهایی از داوطلبان یک مصاحبه در مورد توانایی های متقاضی انجام خواهد شد.