مدرک MBA یا همان Master of Business Administration گواهینامه ایست که نشان‌دهنده تسلط دارنده آن به مباحث مدیریت یک کسب‌وکار است. این دوره که اخیراً در بسیاری از کشورها موردتوجه قرارگرفته به‌صورت بسیار کاربردی و عملیاتی داوطلبان را با تکنیک‌های مدیریت کسب‌وکار آشنا می‌کند. حال چه خود بخواهید کسب‌وکاری را راه‌اندازی کنید و چه بخواهید در یک شرکت استخدام شوید اخذ مدرک MBA به‌عنوان یک مزیت و موقعیت عالی برای شما به‌حساب می‌آید؛ اما بسیاری از افراد از محتوا و چگونگی گذراندن این دوره اطلاعات زیادی ندارند.

این دوره باهدف تربیت مدیرانی باقابلیت تحقیق و پژوهش برگزار می‌شود و درواقع عالی‌ترین سطح آموزش مدیریت برای مدیران سازمان‌ها است. هدف دوره DBA کاربردی کردن پژوهش‌های انجام‌شده در حوزه مدیریت و تجارت است به‌نحوی‌که بتوان از آن‌ها برای رفع موانع پیش روی سازمان استفاده کرد. گرچه واژه دکترای مدیریت به دوره‌های DBA اطلاق می‌شود اما باید توجه داشت که دوره DBA با دوره PhD تفاوت دارد و گواهی که پس از گذراندن دوره DBA به دانش پذیران اعطا می‌شود قابل‌مقایسه با مدرک PhD نیست و نمی‌توان از دید آکادمیک گواهی DBA را با مدرک PhD یکی دانست.

آموزشگاه های کوتاه مدت کاربردی و تخصصی یکی از ماموریت های کلیدی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران است. سامانه آموزش های کوتاه مدت برای پیوند بهتر با دانش پذیران و آسان سازی فرآیند فرآیندهای آموزش راه اندازی شده است. دانش پذیران می توانند با نام نویسی در هریک از دوره ها و پرداخت هزینه دوره در این دوره ها شرکت کنند و گواهی معتبر دانشگاه تهران را دریافت کنند.