• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

  • 021-86095721

دوره DBA

دوره DBA

دوره DBA دانشگاه تهران برای مدیران و کارآفرینان و علاقمندان حوزه کسب و کار بصورت حضوری و آنلاین طراحی و اجرا شده است. DBA مخفف Doctor of Business Administration  و به معنای «دکتری مدیریت حرفه‌ای کسب و کار» است و تفاوت فاحشی با دکترای رشته های مهندسی و علوم پایه دارد لذا مدرک PhD  مناسب افرادی است که قصد دارند مدرس دانشگاه و یا محقق حرفه ای در زمینه مدیریت شوند حال آنکه دوره DBA با تمرکز بر مهارت‌های مدیران سعی در آموزش و ارتقای مدیران در کسب و کار دارد. در حال حاضر در سطح جهان DBA به عنوان یک دوره عالی جهت سرمایه گذاری نگاه می شود و با توجه به  تدریس به شیوه‌ای کاربردی و مهارت محور همراه با مطالعه نمونه‌های واقعی ، اثربخشی‌های آن بسیار مورد توجه می‌باشد. هدف دوره دی بی ای علاوه بر به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی، ارتقاء توانایی تدوین، اجرا و کنترل استراتژی‌های سازمانی، ایجاد تفکر استراتژیک و ارتقا مهارت‌های ادراکی-تحلیلی، آموزش روش‌های تحقیق و آینده پژوهی و توسعه مهارت های پژوهشی، کسب مهارت‌های تصمیم گیری و تصمیم سازی در سطح پیشرفته، جایگزین کردن رهبری سازمانی به جای شیوه‌های معمول مدیریت منابع انسانی می باشد.

مخاطبان دوره DBA

مخاطبان این دوره مدیران و کارآفرینان، مدیران ارشد و میانی سازمان‌ها و شرکت‌ها، کارشناسان ارشد با انگیزه در زمینه کارآفرینی و صاحبان موفق کسب و کارها، مشاوران و مدرسان حوزه مدیریت بوده که پس از گذراندن دوره دی بی ای به فهم عمیقی از دانش مدیریت در زمینه هایی همچون بازاریابی، نوآوری، ریسک پذیری، تفکر استراتژیک و منابع انسانی دست می یابند. 

دوره  DBA دانشگاه تهران

دوره DBAدانشگاه تهران برای نخستین بار با کمک اساتید به نام و معتبر دانشگاه تهران و کارآفرینان صنایع مختلف برگزار می شود. در این دوره دانشپذیر پس از تایید مدارک و یا گذراندن مصاحبه حضوری،  میتوانند بصورت حضوری و یا از طریق پلتفرم آنلاین در کلاس ها حضور داشته باشند.  جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق لینک‌های زیر اقدام نمایید.

در طول دوره دانش پذیران تمرین ها و پروژه های تعیین شده را نیز انجام می دهد، با کیس استادی های مطرح و موفق که توسط مدیران ارشد سازمانها و شرکتها ارائه می شوند آشنا می شوند. پس از اتمام دوره و ارزیابی نهایی توسط اساتید، گواهی پایان دوره یکساله معتبر و رسمی از دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران به دانشپذیر اعطا می شود.

اما هدف اصلی  مدیریت عالی کسب و کار چیست؟

به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی

ارتقاء توانایی تدوین، اجرا و کنترل استراتژی‌های سازمانی

ایجاد تفکر استراتژیک و ارتقا مهارت‌های ادراکی-تحلیلی

آموزش روش‌های تحقیق و آینده پژوهی و توسعه مهارت های پژوهشی

کسب مهارت‌های تصمیم گیری و تصمیم سازی در سطح پیشرفته

جایگزین کردن رهبری سازمانی به جای شیوه‌های معمول مدیریت منابع انسانی و …

مزایای شرکت در دوره DBA یا دوره مدیریت عالی کسب و کار

  • – بهره‌مندی از تجارب برترین اساتید حوزه کسب و کار
  • – حداقل شدن زمان و هزینه آموزش
  • – شبکه‌سازی با مدیران و کارآفرینان و قرارگیری در یک شبکه تجاری منحصر‌به‌فرد
  • – دریافت گواهینامه دوره مدیریت عالی کسب و کار یا DBA یکساله دانشگاه تهران (با امکان ترجمه، تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه)
  • – حضور در کارگاه‌های عملی با محوریت ارتقاء مهارت‌های مدیریتی

 

تفاوت DBA  با PhD

هدف دوره دکترای تخصصی رشته های مهندسی و علوم پایه، تولید دانش جدید بر پایه تحقیق و پژوهش های آزمایشگاهی و یا کتابخانه ای می باشد در حالیکه در دوره DBA دانشگاه تهران، دانشپذیر اصول تحقیق و پژوهش در عارضه های سازمان را با رویکرد اجرایی آموخته تا علاوه بر توسعه دانش مدیریتی، مهارت های اجرای این دانش را در راستای حل مشکلات محیط کسب و کار بدست آورد. دانش آموخته گان دوره دی بی ای، می توانند رهبری سازمان های بزرگ را بر عهده گیرند، برای توسعه علوم مدیریتی تحقیق و پژوهش انجام داده و جهت حل عارضه های سازمانی کسب و کارهای مهم به عنوان مشاور فعالیت نمایند. باید بگوییم در مدرک پایانی، عنوان دکتری و یا معادل آن قید نخواهد شد، ولی با توجه به جایگاه حرفه­‌ای این دوره و معنای لغوی آن دکتری محسوب می‌­شود. پذیرفتن مدرک DBA به عنوان مدرک آکادمیک دکتری و یا PHD کاملا بستگی به سازمان و شرکتی که با شما همکاری می‌کند، دارد.

 
مباحث دروس دوره DBA

روش های نوین مدیریت منابع انسانیتحلیل اقتصاد بین المللسمینار تامین سرمایهبازاریابی پیشرفتهسمینار بورس و اوراق بهادار
مدیریت استراتژیک پیشرفتهKnowledge About Business(KAB)مدیریت نوآوریمهارتهای نوین رهبریآینده پژوهی
مدیریت زنجیره تامینتدوین طرح کسب و کارمدیریت برند پیشرفتهاستراتژیهای بازاریابیتحلیل رفتار مصرف کننده
مدیریت ریسکمدیریت دانشروش تحقیقمذاکرات تجاری

 

 

 

برنامه زمانبندی دروه DBA

مدت دوره DBA یکسال و چهار ماه است. برای سهولت در امر تحصیل، کلاس‌ها فقط یک روز در هفته ( در روز جمعه ) در 8 ساعت آموزشی برگزار می‌گردد.

 

هزینه DBA دانشگاه تهران

هزینه دوره DBA حضوری 20.800.000 تومان و هزینه دوره DBA آنلاین 18.800.000 تومان می باشد که میتوانید بصورت نقد یا اقساط پرداخت نمایید. 

 

شرایط شرکت و ثبت نام در DBA دانشگاه تهران

برای شرکت در دوره DBA دانشگاه تهران باید حداقل مدرک کارشناسی ارشد یا گواهینامه دوره MBA و همچنین سوابق مدیریتی داشته باشید و پس از تایید مدارک میتوانید در دوره DBA دانشگاه تهران ثبت نام کنید. افرادی که مدرک کارشناسی ارشد ندارند در صورتیکه سوابق مدیریتی قابل توجهی داشته باشند نیز میتوانند مدارک خود را جهت بررسی ارسال نمایند.

برای شرکت در دوره DBA در صفحه پیش ثبت نام فرم را پر کنید

ماموریت مرکز آموزش های کاربردی: متعهدیم به توسعه، نشر و دانش روز کسب و کار برای کمک به سازمانها و نهادها برای ارتقاء جایگاه رقابتی شان، ایفای بهتر رسالتشان. ما برآنیم تا کمک کنیم بنگاه ها؛ هوشمندانه‏ تر و رقابتی ‏تر عمل نماید. ما بر این باوریم که فائق آمدن بر چالش‏های پیش‏روی فضای کسب و کار کشور نیازمند توانمندسازی سرمایه های انسانی کشور است.

آدرس ما

تلفن تماس

logo   تمامی حقوق برای وبسایت efut محفوظ است.